Regeneracja felg. Zaufaj specjalistom z Kutna

Regeneracja felg w Kutnie

Regeneracja felg, którą przeprowadzamy w Kutnie, to zabieg, który przywraca je do fabrycznego stanu wizualnego. Powierzchnia obręczy może z czasem pokryć się zarysowaniami, co negatywnie odbija się na estetyce pojazdu. Na skutek codziennej eksploatacji felgi zaczynają pokrywać się drobnymi pęknięciami i rysami. Bardzo często ulegają również odkształceniom.

Spis treści
Piaskowanie
Lakierowanie
Cena
Oferta Auto Clean

Na czym polega regeneracja felg samochodowych? Wyjaśniają specjaliści z Kutna

Regeneracja felg, którą przeprowadzamy w Kutnie, obejmuje zwykle ich prostowanie i piaskowanie, a także lakierowanie. Konieczność wykonania tych zabiegów podyktowana jest różnymi czynnikami. Kierowcy często zmuszeni są do poruszania się po nawierzchniach kiepskiej jakości, co zwiększa ryzyko uszkodzeń obręczy. Zniszczone felgi poddać można prostowaniu, spawaniu lub toczeniu. Na skutek powstałych naprężeń zwiększa się jednak ryzyko wystąpienia pęknięć. Warto pamiętać, że naprawa felgi uszkodzonej nie zawsze jest możliwa do przeprowadzenia.

Piaskowanie

W takim przypadku rozwiązaniem może się okazać wymiana komponentu. Po zakończeniu prac naprawczych następuje piaskowanie. Proces ten polega na usunięciu warstwy starego lakieru z elementu. Zastosowanie odpowiednich środków pozwala na optymalne przygotowanie powłoki do ponownego lakierowania. W takim przypadku felgi powinny być wcześniej zabezpieczone przed korozją.

Lakierowanie

Felgi lakierować można proszkowo lub na mokro. Pierwsza metoda uznawana jest obecnie za bardziej dokładną i efektywną. Pozwala na uzyskanie rezultatów zbliżonych do fabrycznego malowania, a przy tym przebiega znacznie szybciej i jest mniej skomplikowana. Lakierowanie proszkowe felgi polega na zaaplikowaniu naładowanych elektrostatycznie cząsteczek pigmentu bezpośrednio na powierzchnię. W tym celu stosowane są specjalne kabiny proszkowe, dzięki czemu element odizolować można od otoczenia. Felga trafia następnie do pieca, w którym na skutek stopienia się proszku tworzona jest jednolita powłoka. Obróbka termiczna utrwala lakier i zwiększa jego odporność na zarysowania. Metoda proszkowa daje też możliwość wyboru dowolnej barwy powłoki, co nadaje felgom zupełnie nowego charakteru.

Felga od BMW

Co wpływa na cenę regeneracji felg w Kutnie?

Cena regeneracji felg w Kutnie uzależniona jest głównie od materiału, z którego został wykonany dany element. Najtańsza usługa dotyczy obręczy stalowych. Ze względu na twardość materiału, takie felgi można zwykle efektywnie wyprostować. Więcej problemów sprawiają uszkodzenia boczne, których usunięcie często okazuje się niemożliwe. Nieco inaczej kwestia regeneracji wygląda w przypadku felg aluminiowych. Materiał ten jest bardziej podatny na uszkodzenia, ale ich naprawa przebiega prościej. Najłatwiej można się pozbyć skrzywień, podczas gdy większe trudności sprawiają pęknięcia. Stosunkowo rzadko naprawia się ubytki widoczne na zewnętrznym boku felgi. Istnieje możliwość ich spawania, jednak miejsca te ulegną znacznemu osłabieniu. Koszty kompleksowej regeneracji zwykle zamykają się w kwocie kilkuset złotych.

W Auto Clean

Regeneracja felg to usługa, którą posiada w swojej ofercie myjnia samochodowa w Kutnie Auto Clean. Jesteśmy w stanie doprowadzić do porządku obręcze zarówno stalowe, jak i aluminiowe. Przeprowadzamy profesjonalne piaskowanie, uzupełnione regeneracją ubytków i przetarć w procesie szlifowania, napawania oraz szpachlowania. Realizujemy malowanie natryskowe elementu na jeden lub kilka wybranych kolorów. Usługa obejmuje też polerowanie, szlifowanie i satynowanie - zarówno rantów, jak i całych felg. Zapraszamy do skorzystania z oferty Auto Clean mieszkańców Kutna i okolic.